Honda Önümüzdeki Ay Hibrit Sistemle Yeni HR-V'yi Tanıtacak

Ototeknikveri     19 Ocak 2021 11:53

Honda, 18 Şubat'ta, şirketin iki motorlu hibrit güç aktarım mekanizmasını içerecek yeni HR-V'yi tanıtacağını doğruladı.

Honda Önümüzdeki Ay Hibrit Sistemle Yeni HR-V'yi Tanıtacak

Yeni nesil küçük Japon SUV, Honda’nın 2022 yılına kadar Avrupa’daki tüm ana akım modellerini elektriklendirme stratejisinin bir parçası olarak HR-V e: HEV ismini benimseyecek.

 

Yeni HR-V e: HEV, şirketin mevcut hibrit modelleri CR-V ve Jazz'a katılacak.

 

Yeni nesil HR-V'nin, yaklaşan yeni Civic'in izinden giderek daha dinamik bir dış tasarıma sahip olması bekleniyor. Kamufle edilmiş test arabaları, modelin daha büyük boyutlarını ve crossover coupe benzeri bir görünümü gizlemeye çalışırken görüntülendi.

 

Yeni HR-V'nin hibrit güç aktarım mekanizmasına ilişkin ayrıntılar henüz açıklanmadı; Daha büyük CR-V söz konusu olduğunda, şirketin iki motorlu hibrit sistemi, iki elektrik motorunu 2.0 litrelik i-VTEC benzinli motor ve kendinden şarjlı hibrit modellerde yaygın olan CVT yerine yenilikçi tek sabit vitesli şanzımanla eşleştirerek toplam 184 HP güç çıkışı üretiyor.

 

Honda'ya göre, CR-V ve Jazz e: HEV'nin tek vitesli şanzımanı, daha iyi yakıt verimliliği ile birlikte CVT'lere kıyasla daha yüksek seviyede kalite sunuyor. Önceki haberler, yeni HR-V'nin hibrit sisteminde tıpkı Jazz gibi 1.5 litrelik bir benzinli motor kullanabileceğini öne sürüyordu.

 

Honda, bu ayın başlarında, model Avrupa'nın 2021 için yeni emisyon düzenlemelerini karşılamadığı için İngiltere gibi büyük Avrupa pazarlarında ikinci nesil HR-V satışını durdurdu. Üretim Aralık sonunda sona erdi ve önceden gönderilmiş yeni otomobiller bayi stoklarında hala mevcut.

Son Güncelleme : 19 Ocak 2021

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo