Yeni Skoda Fabia Prototipi Testlerde Görüntülendi

Ototeknikveri     21 Ocak 2021 12:13

Süperminiler eskisi kadar popüler olmasa da, bazı modeller hala büyük bir güce sahip ve hiçbir küçük crossover bunu yakın zamanda değiştiremeyecek.

Yeni Skoda Fabia Prototipi Testlerde Görüntülendi

Bu, özellikle Ford Fiesta, VW Polo, Renault Clio, Opel Corsa, Peugeot 208, Toyota Yaris ve Skoda Fabia'nın her birinin sürekli olarak yılda 100.000 birimin üzerinde sattığı Avrupa pazarları için geçerli.

 

Bununla birlikte, Fabia satışları geçen yıl biraz düştü ve sadece salgın nedeniyle değil, aynı zamanda mevcut modelin yaşı nedeniyle de satışlar etkilendi. Model 2015'te çıktı ve doğrudan rakiplerinin çoğu kadar modern değil.

 

Neyse ki, Çek otomobil üreticisi tamamen yeni bir Fabia'yı tanıtmaya çok yaklaştı ve prototipler şu anda nispeten sınırlı kamuflajla sokaklara çıkıyor.

 

Elbette, bazı paneller gizlenmiş durumda, ancak Skoda'nın en son süper minilerinde kullandığı genel şekil, stil ve tasarım dili hakkında net bir fikir edinebiliriz. Prototipler, 2018'de tanıtılan Vision RS konseptine çok benziyor.

 

Farlar o kadar ince değil ama ızgara hemen hemen aynı ve pencere çizgisi de çok benzer. Ancak arka kısım, bagaj kapağına uzanan daha büyük arka lambalar dışında biraz daha Polo'ya benziyor. Polo'nun daha küçük ve kare biçimli arka lambaları var.

 

İçeriyi de biraz görebiliyoruz ve tablet benzeri bir multimedya ekranı ortalarda yok. Ekran büyük ihtimalle üst konsolun hemen altına yerleştirilmiş.

 

Tamamen yeni Skoda Fabia, manuel ve otomatik şanzıman seçenekleriyle geniş bir benzinli ve dizel güç aktarma organları yelpazesini kullanan VW Group’un MQB A0 platformuna dayanacak. Ayrıca, bazı haberlere göre, Skoda bu gelecek nesil için de Fabia'nın Combi versiyonunu üretmeye devam edecek.

Son Güncelleme : 21 Ocak 2021

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo