Lucid, Amiral Gemisi Air Dream Edition'ı Siparişe Kapattı

Ototeknikveri     23 Mart 2021 10:20

Lucid Motors, otomobilin tanıtılmasından yaklaşık altı ay sonra amiral gemisi Air Dream Edition için sipariş defterlerini kapattı.

Lucid, Amiral Gemisi Air Dream Edition'ı Siparişe Kapattı

Otomobil üreticisi kaç siparişi güvence altına aldığını açıklamasa da, Dream Edition almak isteyen herkesin bir bekleme listesine alınacağını söylüyor.

 

Lucid, Air Dream Edition'ın müşteri teslimatlarına, 169.000 $' dan başlayan fiyatlarla, yılın ikinci çeyreğinde başlamayı bekliyordu, ancak üretim yakın zaman önce yılın ikinci yarısına kadar ertelendi.

 

Dream Edition'ın şık gövdesinin altında, 1.080 hp üreten iki elektrik motorunu çalıştıran 113 kWh'lik bir pil paketi bulunuyor. Lucid, Air Dream Edition'ın sıfırdan 96 km / sa hıza ulaşması için sadece 2,5 saniyeye ihtiyacı olduğunu ve azami hızının 231 km/s olduğunu belirtti.

Standart 19 inç jantlarla donatıldığında, Dream Edition, EPA'ya göre tahmini 809 km menzile sahip ancak bu, isteğe bağlı 21 inç AeroDream tekerleklerle 748 km'ye düşüyor.

 

Dream Edition için rezervasyonlar artık kapalı olsa da, müşteriler Air Grand Touring, Air Touring ve giriş seviyesi Air için sipariş vermeye devam edebilir. Amiral gemisi modeli gibi, Grand Touring yılın ikinci yarısında gelecek ve fiyatı 131.500 $ 'dan başlayacak, Air Touring ise 4. çeyrekte 87.500 $' lık bir başlangıç ??fiyatı ile gelebilir. Son olarak, önümüzdeki yıl 69.900 $ fiyat etiketi ile satışa sunulacak olan giriş seviyesi Air var.

Son Güncelleme : 23 Mart 2021

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo