Hyundai’den Retro-Modern Bir Elektrikli Konsept: Pony

Ototeknikveri     19 Nisan 2021 11:57

Hyundai, şimdiye kadarki en şaşırtıcı gösteri arabalarından biri olan retro-modern Heritage Serisi Pony'nin daha fazla detayını ve görüntülerini yayınladı.

Hyundai’den Retro-Modern Bir Elektrikli Konsept: Pony

Bir otomobil üreticisinin eski modellerinden birine geri döndüğünü ve ona çok kapsamlı bir makyaj yaptığını pek sık göremezsiniz, ancak Hyundai'nin birinci nesil bir Pony'ye yaptığı tam olarak buydu.

 

İlk nesil Pony, Giorgetto Giugiaro tarafından tasarlandı ve otomobil üreticisinin ilk seri üretilen ve ihraç edilen modeli oldu. Başarısı onu Hyundai'nin en ikonik modelleri arasına sıkıca yerleştirdi.

 

Gösteri arabası mat gümüş boyayla kaplanmış ve yan aynalar gibi görünecek şekilde kamufle edilerek çamurluğa monte edilmiş bir çift kamera içeriyor. Hem farlar hem de arka lambalar, Ioniq 5'te bulunanlara çok benzeyen "pikselli" bir imzaya sahip son teknoloji LED ünitelerle değiştirilmiş. Daha büyük, retro esintili jantlar köşeli gövdede kesinlikle mükemmel görünüyor.

 

En etkileyici detaylar, Hyundai tasarımcılarının birçok modern öğenin yanı sıra daha kaliteli malzemeler ekleyerek oluşturduğu, zevkli döşenmiş iç mekanda bulunuyor. Kapı içleri deri ve alüminyum kaplı, koltuklar tamamen özel ve ışıklı vakum tüplerinden yapılmış çarpıcı bir gösterge paneli dikkat çekiyor. Diğer önemli özellikler arasında bir "dijital dokunmatik vites" yer alırken, bagajda, paslanmaz çelik bir kasa içinde şirketin katlanabilir elektrikli scooter'ı olduğunu tahmin ettiğimiz bir "mobilite aracı" bulacaksınız.

 

Hyundai, elektrikli aracın motoruyla ilgili herhangi bir ayrıntıdan bahsetmedi, ancak Heritage Serisi Pony sadece markanın köklerine bir saygı duruşu olduğu için bu önemli değil.

Son Güncelleme : 19 Nisan 2021

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo