2023 Kia Sportage, Cesur Stili ve Yeni İç Mekanı ile Geliyor

Ototeknikveri     08 Haziran 2021 10:30

Kompakt crossover'lar sıkıcı ve sönük olma eğiliminde, ancak Eylül ayında Avrupa'ya ulaşacak yeni Kia Sportage için bunu söylemek güç.

2023 Kia Sportage, Cesur Stili ve Yeni İç Mekanı ile Geliyor

Bu yıl birkaç küresel pazarda piyasaya sürülecek olan, yeniden tasarlanan crossover, "düşündürücü ve cüretkar" bir Opposites United tasarım felsefesini benimsediği için selefinden radikal bir şekilde ayrılıyor.

Model, siyah örgü alt bölüme sahip cesur bir ızgaraya sahip olduğundan, tamamen yeni görünüm ön kısımda hemen göze çarpıyor. Ön kısım "çarpıcı farlar için sağlam sınır çizgileri" oluşturan bumerang şeklindeki gündüz sürüş farları ile çevrili.
 

Ön uç şüphesiz tartışmalı olsa da, Sportage'ın stilinin geri kalanı pek tartışmaya açık değil. Selefinin şişkin gövdesinin yerini gergin çizgiler, temiz kırışıklıklar ve daha etkileyici paneller almış.

Model ayrıca, belirgin bir D sütunu vurgusunu karşılamak için açılı olarak yükselen daha sportif bir kemer çizgisine sahip. Tasarımcılar ayrıca crossover'a daha şık camlı kısımlar ve kontrastlı siyah bir tavan kazandırmış.

Bagaj kapağı EV6'yı hatırlatırken cesur stil arkada da devam ediyor. Ancak Sportage, daha geleneksel bir bagaj kapağı ve daha dik bir arka cam kullanıyor. Diğer öne çıkan özellikler arasında plastik kaplama ve suni kaydırma plakalı, havalandırmalı arka tampon yer alıyor.

Daha benzersiz bir görünüm arayan alıcılar yeni Sportage X-Line'ı tercih edebilir. Bu model gözden geçirilmiş bir ön tampon, siyah vurgular ve daha belirgin bir portbagaj içeriyor. Model ayrıca siyah metal ahşap kaplama ve adaçayı yeşili veya kapitoneli siyah koltuklar gibi özel iç dokunuşlarla gelecek.

Modern görünümlü ve daha lüks bir iç mekan

Kia, en yeni iç mekanlarıyla çıtayı gerçekten yükseltti. Yeni Sportage'ın da iç mekanı çok daha lüks ve Sorento'nun ayak izlerini takip ediyor. Bununla birlikte, Sportage akıcı "üç boyutlu hava menfezleri" ve daha klas bir kontrol donanımına sahip.En büyük değişikliklerden biri, döner bir vites değiştirici ile tamamlanan tamamen yeni bir orta konsol. Konsol ayrıca bir sürüş modu seçicisinin yanı sıra ısıtmalı / havalandırmalı ön koltuklar için kontrollere de sahip.Diğer dikkat çekici özellikler arasında tam bir dijital gösterge paneli ve görünüşte birbirine bağlı olan geniş ekran bilgi-eğlence sistemi yer alıyor. Bu noktada teknik özellikler hakkında bir bilgi yok, ancak giriş seviyesi versiyonların analog göstergelere sahip olması muhtemel.Güç aktarma seçenekleri hakkında herhangi bir bilgi yayınlanmadı ancak Kia'nın geçtiğimiz günlerde Almanya'da plug-in hibrit versiyonlarını test ettiğini gördük.Model hakkında önümüzdeki aylarda daha fazlasını öğreneceğiz ancak Kia tasarım patronu Karim Habib, “Sportage'ı yeniden icat etmek, yetenekli tasarım ekiplerimize yeni bir şeyler yapmak için muazzam bir fırsat verdi; Modern ve yenilikçi SUV tasarımıyla müşterilere heyecan vermek için EV6'nın lansmanından ilham aldılar. Tamamen yeni Sportage ile sadece bir adım ilerlemek istemedik, bunun yerine SUV sınıfında farklı bir seviyeye geçmek istedik.” dedi.

Son Güncelleme : 08 Haziran 2021

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo