Mercedes-Benz EQS, Arkadan Çekişi Abonelikle Sunacak

Ototeknikveri     29 Temmuz 2021 08:56

Mercedes-Benz EQS, tamamen elektrikli lüks sedanlar hakkında bildiklerimizi yeniden tanımlıyor. En son teknoloji ile donatılmış olmasına rağmen, özelliklerinden biri olan arka tekerlekten çekişli sürüş sisteminin şimdi bazı pazarlarda abonelik esasına göre satışa sunulacağı ortaya çıktı.

Mercedes-Benz EQS, Arkadan Çekişi Abonelikle Sunacak

ABD'deki EQS alıcıları, otomobilin arka tekerlekleri 10 dereceye kadar döndürebilen bir arkadan çekişli sürüş sistemi ile standart olarak geldiğini bilmekten memnun olacaklar. Ancak, diğer pazarlarda arka tekerlekten yönlendirme 4,5 derecede sınırlandırılmış. Auto Motor und Sport, Almanya'da 10 derecenin tamamının yalnızca kablosuz güncelleme ile açılabileceğini belirtti.

Tüm Mercedes-Benz EQS modelleri fabrikadan arka tekerleklerini 10 dereceye kadar döndürmek için gerekli tüm donanıma sahip olarak çıkıyor, sadece doğru yazılıma ihtiyaçları var. Auto Motor und Sport, Alman müşterilerin özelliğin kilidini açmak için yılda 489 € (571 $) ödeyebileceğini veya yazılımı üç yıl boyunca kullanmak için 1.169 € (1.376 $) peşin ödeyebileceğini bildiriyor. İlginç bir şekilde, yayın, sistemin ayrıca 1.130 € (1.331 $) ilave ödemesi olan 360 derecelik kamera gerektirdiğini belirtiyor.

Mercedes-Benz, Nisan ayında EQS'nin örtüsünü kaldırdı. S-Serisi'ne tamamen elektrikli alternatif, özel bir elektrikli otomobil platformu tarafından destekleniyor. Model ilk olarak ABD'de EQS 450 ve EQS 580 formlarında satılacak, bunlardan ilki 329 hp ve 568 Nm torka sahip tek elektrik motoru ile gelirken, ikincisi çift elektrik motoru sayesinde 516 hp ve 854 Nm tork sunacak.

Son Güncelleme : 29 Temmuz 2021

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo