Rivian, Elektrikli Kamyonetler ve SUV'ler İçin Altı Yeni Tescil Başvurusu Yaptı

Ototeknikveri     01 Ağustos 2021 01:49

Rivian, R1T pickup, R1S SUV ve Amazon dağıtım aracını şimdiden hazırlıyor ve gelecek için büyük planları var gibi görünüyor.

Rivian, Elektrikli Kamyonetler ve SUV'ler İçin Altı Yeni Tescil Başvurusu Yaptı

Rivian Owners Forum'daki kullanıcılar kısa süre önce elektrikli otomobil girişiminin R3S, R4S ve R5S ile R3T, R4T ve R5T adlarının tescilini aldığını keşfetti. Rivian'ın mevcut terminolojisine göre bu, üç SUV ve üç kamyonet anlamına geliyor. Geçmişte, otomobil üreticisi ayrıca R2T, R2S, R1V ve R2X dahil olmak üzere isim tescillerine sahipti.
 

Rivian tarafından yapılan bazı tescil başvurularının sadece bu isimleri korumak için yapılmış olması muhtemel, ancak çok sayıda yeni modeli piyasaya sürmeyi amaçladığını biliyoruz. Aslında, şirket kurucusu ve CEO'su R.J. Scaringe 2019'un başlarında Bloomberg'e, Rivian'ın 2025 yılına kadar altı aracı piyasaya sürmeyi planladığını söylemişti. Planlanan bu modellerin tümü SUV ve pickup'lardı ve son iki yılda şirketin planlarında bazı değişiklikler yapılmış olması kesinlikle mümkün olsa da, biliyoruz ki, R1T ve R1S sadece başlangıç ??olacak.
 

Bunu akılda tutarak, Scaringe Kasım 2020'de şirketin Çin ve Avrupa pazarlarına yönelik daha küçük modeller piyasaya sürmeyi planladığını belirtti. Bu modeller, parçalarını R1T ve R1S ile paylaşabilir ancak daha küçük otomobillerin daha popüler olduğu pazarlara daha uygun olacaktır.

Son Güncelleme : 01 Ağustos 2021

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo