Porsche, Cayenne'in Üstünde Konumlanacak Yeni Bir SUV Planlıyor

Ototeknikveri     25 Kasım 2021 04:20

Bayiler Cayenne'den daha büyük, daha geniş ve daha uzun bir aracın kendilerine gösterildiğini bildiriyor. Porsche bir kez daha yeni bir modelle sınırları zorlamaya başlayabilir.

Porsche, Cayenne'in Üstünde Konumlanacak Yeni Bir SUV Planlıyor

Automotive News'e konuşan bir bayi, "Bu, kısmen sedan, kısmen crossover olan yeni bir araç tarzı" dedi ve onu şık olarak nitelendirdi. Başka bir satıcı, "Porsche benzeri olmayan", modelin "düz bir arka tasarıma sahip" olduğunu söyledi ve "Macan ve Cayenne gibi bir şey değil." dedi.

 

Araçla ilgili ayrıntılar belirsizliğini koruyor, ancak bayiler, böyle bir yeni modelin 2025 sonrası pilli-elektrikli bir versiyonla birlikte bir plug-in hibrit olarak piyasaya çıkmasını bekliyor. Bu, söylentilerin şu anda Porsche, Audi ve Bentley tarafından geliştirilmekte olan amiral gemisi elektrikli araçla ilgili olduğu anlamına gelebilir.

 

Kod adı “Landjet” olan model, Audi'nin Artemis Projesi kapsamında geliştirilen üç sıralı, yedi koltuklu bir araç. 650 km menzile sahip olması beklenen projenin, Volkswagen Grubu'nun bir gövde gösterisi olması bekleniyor.

 

Üç sıralı bir Porsche'nin kulağa saygısızlık gibi geldiğini düşünenler için bir umut ışığı var. Bir Porsche sözcüsü, bayilere gösterilen araç hakkında özel olarak yorum yapmayı reddetmesine rağmen, proje hakkında şüphe uyandırdı.

 

Sözcü, "Porsche Unseen adlı bir girişim altında fikirleri paylaşmaya çok açık, bunların çoğu fikir aşamasının ötesine geçmiyor" dedi ve "Bunların, üretim aşamasına geçmek için görselleştirmelerden ve fikirlerden daha ileri gidip gitmeyeceği, nasıl çalıştırılacağı veya yapılandırılacağı belirsiz." diye devam etti.

 

Yine de Porsche, bir otomobili Porsche yapan şeyin tanımını genişletmeye tamamen karşı olmadığını gösterdi. 2002'de Cayenne ve 2013'te Macan'ın piyasaya sürülmesiyle otomobil üreticisi, SUV satabileceğini kanıtladı.

 

Ayrıca, bu SUV'ler genç alıcılar arasında çok daha popüler. Bir Porsche otomobil sahibinin ortalama yaşı 60 iken, crossover sahiplerinin yaş ortalaması 38. Amerika'nın büyük ve uzun otomobilleri sevmesi göz önüne alındığında, ürün gamına üç sıralı bir SUV eklemek finansal açıdan mantıklı olabilir.

Son Güncelleme : 25 Kasım 2021

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo