Yeni Nesil Mitsubishi ASX'in 2023'te Piyasaya Çıkabileceği Bildirildi

Ototeknikveri     02 Aralık 2021 08:56

RVR ve Outlander Sport olarak da satılan Mitsubishi ASX, nihayet 2023'te yeni nesil bir modelle değiştirilebilir.

Yeni Nesil Mitsubishi ASX'in 2023'te Piyasaya Çıkabileceği Bildirildi

Çek yayını Auto.cz kısa süre önce otomobil üreticisinin yerel halkla ilişkiler müdürüyle konuşma fırsatı buldu ve bu yönetici mevcut modelin tükendiğini, Mitsubishi'nin Çek Cumhuriyeti'ndeki fiyat listesinde veya yapılandırıcısında artık yer almadığını açıkladı. Bunun nedeni, yeni nesil modelin görünüşe göre hemen köşede olması.

 

Yeni modelle ilgili ayrıntılar sınırlı ancak yayın, Mitsubishi'nin Avrupa pazarı için Renault ile işbirliği içinde geliştirdiğini onayladığı iki modelden biri olabileceğini iddia ediyor. Drive, en olası ihtimalin, yeni nesil ASX'in teknolojilerini ve temellerini Renault Captur ile paylaşacak olması ve bu durumda, eski modelden daha küçük olabileceğini belirtiyor.

 

Mevcut ASX / Outlander Sport'un yenilenmeye ihtiyacı olduğunu söylemek yetersiz bile kalır. Mitsubishi, SUV'yi 2010'dan beri üretiyor ve bu süre zarfında üç kez güncellendi. Otomobil üreticisinin onu taze tutmak için en iyi girişimlerine rağmen, 2020'nin ortalarında test ederken keşfettiğimiz gibi, gerçekten yaşını belli ediyor.

Görsel açıdan bakıldığında, yeni ASX, Mitsubishi'nin 'Dynamic Shield' tasarım dilinin en son yinelemesi ile 2022 Outlander ve Eclipse Cross'un ayak izlerini takip etmeli. Bu, krom süslemeli büyük siyah bir ızgara, açısal LED gündüz sürüş farları ve bölünmüş bir far tasarımı anlamına geliyor.

 

Son Güncelleme : 02 Aralık 2021

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo