Maserati Grecale 2022 Goodwood Hız Festivali’nde test edildi

Ototeknikveri     29 Haziran 2022 01:02

Yarışta, markanın özel konuğu, Maserati'nin Global Marka Elçisi David Beckham oldu.

Maserati Grecale 2022 Goodwood Hız Festivali’nde test edildi
- A +
Yorum yaz

İlgili Haberler

Maserati’nin orta-sınıf lüks SUV sınıfındaki temsilcisi 'Grecale', Batı Sussex'te 23-26 Haziran'da gerçekleşen Goodwood Hız Festivali’nin 1,9 km’lik parkurunda test edildi.

 

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Maserati için yeni bir dönemin kapılarını aralayan orta sınıf lüks SUV Grecale, Supercar Run tırmanışına katılarak 28. Goodwood Hız Festivali'nde gövde gösterisi yaptı.

 

Yarışta, markanın özel konuğu, Maserati'nin Global Marka Elçisi David Beckham oldu. Beckham etkinliğe Grecale Trofeo ile geldi.

 

0-100 km/s hızlanmasını 3,8 saniyede tamamlayan ve 300 km/s’lik azami hıza ulaşan Grecale Trofeo, 530 beygirlik güçlü V6 motorun sağlamış olduğu üstün performansla, güç ve adrenalin meraklılarına hitap ediyor.

 

Sürüş deneyimini en üst düzeye çıkarmak üzere, Comfort, GT, Sport sürüş modlarının haricinde sadece Trofeo’da sunulan Corsa ve Off-Road olmak üzere 5 farklı sürüş modu Grecale’nin karakterini kullanım gereksinimlerine uygun hale getiriyor.

 

Verilen bilgiye göre, Goodwood süresince Maserati MC20 ve MC20 Cielo da Grecale ile beraberdi. Maserati yapımı V6 'Nettuno' motoru ile sınıfının en iyi güç /ağırlık dengesi, 325 km/s’nin üzerindeki maksimum hızı ve rafine aerodinamik yapısıyla dikkatleri toplayan MC20, markanın 325 km/s üzerinde maksimum hıza sahip ilk ortadan motorlu ve iki koltuklu spor otomobili olarak da öne çıkıyor.

 

Formula 1’den türetilen Nettuno motorla bir araya gelen bu hafif yapısı sayesinde, 0- 100 km/s hıza 2,8 saniyede ulaşan hızlanma performansı sunan MC20, aynı zamanda yüksek hız için olağanüstü bir güç-ağırlık oranı da sağlıyor.

Son Güncelleme : 29 Haziran 2022

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo