Opel Crossland yarım milyon üretim barajını aştı

Ototeknikveri     04 Temmuz 2022 01:37

İspanya'daki Zaragoza fabrikasında üretilen model, her yeni "şimşek" logolu model gibi yakın zamanda elektrikli versiyona da sahip olacak.

Opel Crossland yarım milyon üretim barajını aştı

Opel’in 2017 yılında yollara çıkan Crossland modeli, çok yönlü pragmatik özellikleri ile kısa sürede sınıfının en başarılı modellerinden biri olurken, ilk global tanıtımından bu yana 500 bin üretim adedini aştı.

 

Opel açıklamasına göre, Crossland bu başarısını, sınıfında referans noktası olan fonksiyonel ve zengin donanım özellikleriyle elde etti. İspanya'daki Zaragoza fabrikasında üretilen başarılı model, her yeni Şimşek logolu model gibi yakın zamanda elektrikli versiyona da sahip olacak. Ayrıca Opel, 2028 yılından itibaren, Avrupa’da tamamen elektrikli araçları tüketicilere sunacak.

 

Verilen bilgiye göre, Opel Crossland, 4,22 metre uzunluğu, geniş ve fonksiyonel iç mekânı ile günlük hayatı kolaylaştırıyor. Crossland, versiyona bağlı olarak sunulan 150 mm ileri-geri hareket eden kızaklı ve katlanan arka koltuklar ile sınıfında rakipsiz olmayı başarıyor. Kızaklı koltuklar, aynı zamanda bagaj hacmini 410 litre ile 520 litre arasında değiştirme kolaylığı sağlıyor. Ayrıca, arka koltuklar tamamen yatırıldığında, bagaj hacmi 1.255 litreye ulaşıyor.

 

Crossland’de sürüşü rahat ve güvenli hale getiren çok sayıda destek sistemi bulunuyor. Hız sabitleme ve hız sınırlayıcı, şerit ihlali uyarı sistemi ve full LED farlar standart olarak yer alıyor. Yaya algılama ve ön çarpışma ikazı ile aktif acil frenleme sistemi, sürücü yorgunluk tespit sistemi ve daha birçok özellik donanım listesinde yer alıyor.

 

Crossland sadece çok yönlülüğü veya üstün teknolojileri ile değil, aynı zamanda modern görünümü ile dikkati çekiyor. Geçen sene yenilenen Crossland, Vizör de dahil olmak üzere cesur ve yalın yeni Opel tasarımını kullanıyor. İkonik yeni Opel vizörü, ön cephede tek bir parça gibi durarak otomobilin genişlik algısına katkı sağlıyor. 2021 yılının başından bu yana Crossland ismi ise bagaj kapağının ortasında yer alıyor.

Son Güncelleme : 04 Temmuz 2022

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo