Stellantis, Paris Otomobil Fuarı'na elektrikli ürün gamıyla katıldı

Ototeknikveri     07 Kasım 2022 11:44

Stellantis Üst Yöneticisi Carlos Tavares, "Tüm rakiplerimizden önce, 2038 yılında karbon nötr olma taahhüdümüzün sağlayabileceği faydaları Paris Otomobil Fuarı’nda bir kez daha sergileme şansı bulduk" dedi.

Stellantis, Paris Otomobil Fuarı'na elektrikli ürün gamıyla katıldı
- A +
Yorum yaz

İlgili Haberler

Paris Otomobil Fuarı’na, DS Automobiles ve Peugeot markalarıyla katılan Stellantis Grubu, elektrikli teknolojilerini ve araçlarını sergiledi. Stellantis'ten yapılan açıklamaya göre, fuar kapsamında grubun, Peugeot e-308, e-308 SW ve e-408 olmak üzere 3 yeni elektrikli modelinin Mulhouse tesisinde üretileceği de açıklandı. Fuarda ayrıca dünyanın ilk hidrojen yakıt hücreli minibüsleri Citroen e-Jumpy ve PEUGEOT e-Expert de sergilenirken, test sürüşleri de gerçekleştirildi.

 

Stellantis, 2024 yılına kadar 28 adet tamamen yeni elektrikli modeli pazara sunmayı planlarken, Paris Otomobil Fuarı’nda şirketin en güncel teknolojilerini, zengin elektrikli ürün gamı ve gelecek planlarının en yeni örneklerini sergiledi.

 

Şirket, 2024 yılına kadar Fransa’da 5 fabrikada 1 milyon araç üretim kapasitesi ile toplam 12 batarya elektrikli araç (BEV) üretmeyi amaçlıyor. Ayrıca, Fransa’daki 7 tesiste temel elektrik bileşenleri (e-motorlar), e-DCT şanzımanlar ve bataryalar üretilecek.

 

Paris Otomobil Fuarı’ndaki Ürün Yenilikleri DS Automobiles, dünyada birçok ilke imza atarak, önemli oranda genç ve tamamen elektrikli ürün yelpazesiyle fuarda atılım yaptı. 402 km’ye kadar menzil sunan ve tamamen elektrikli olarak ilk kez tanıtılan yeni DS 3 E-Tense, gelişmiş menzile sahip şarj edilebilir hibrit versiyonuyla DS 4; DS Performance ile geliştirilen yeni DS 7 E-Tense 4x4 360 ve DS 9 Opera Premiere; Paris Otomobil Fuarı 2022’deki yenilikler arasında yer aldı.

 

Peugeot ise 408’in dünya tanıtımına ek olarak, Fransa’nın en çok satılan elektrikli aracı olan Peugeot e-208’in yeni, 400 km menzilli versiyonunu sergiledi. Peugeot aynı zamanda, yeni nesil e-Native otomobillere yönelik vizyonu olan Peugeot Inception Concept’i önümüzdeki haftalarda tanıtacağını açıkladı. Peugeot Inception Concept, markanın tamamen elektrikli ürün gamına odaklanarak önemli bir atılım yapacak.

 

Stellantis ayrıca, ziyaretçilerin endüstrinin ilk hidrojen yakıt hücreli minibüsleri hakkında daha fazla bilgi alabileceği özel bir standa da ev sahipliği yaptı. Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenen Stellantis’in heyecan verici, elektrikli ürün gamı, aşağıdakiler de dahil olmak üzere grubun 2030’a Cesaretle küresel hedeflerini destekliyor. Açıklamada görüşlerine yer verilen Stellantis Üst Yöneticisi (CEO) Carlos Tavares, 'Tüm rakiplerimizden önce, 2038 yılında karbon nötr olma taahhüdümüzün sağlayabileceği faydaları Paris Otomobil Fuarı’nda bir kez daha sergileme şansı bulduk.' ifadelerini kullandı. Tavares, Fransa’daki 12 montaj ve komponent fabrikalarında 12 farklı Stellantis elektrikli modelini ürettiklerini, ticari ve endüstriyel liderliklerini bu anlamda sürdürmeye devam edeceklerini açıkladı.

 

Yeni Peugeot e-308 ve e-408 modellerini Mulhouse tesislerinde üretmeyi seçtiklerini belirten Tavares, 'Bu seçim, Stellantis’in sosyal ortaklarıyla birlikte, üretime dayalı, ileriye dönük bir yaklaşımla, endüstriye, ‘içten yanmalı motor döneminin sonrası için güçlü bir gelecek oluşturma yaklaşımını teyit ediyor.' açıklamasında bulundu.

Son Güncelleme : 07 Kasım 2022

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo