Yeni Opel Astra, “Almanya’da 2023 Yılının Kompakt Otomobili” seçildi

Ototeknikveri     13 Kasım 2022 12:03

Opel Almanya Başkanı Andreas Marx, "Astra, Almanya’da Yılın Kompakt Otomobili Ödülü ile sadece rakiplerine meydan okumakla kalmıyor, aynı zamanda her açıdan kazanan olmak için gereken niteliklere sahip olduğunu da gözler önüne seriyor" dedi.

Yeni Opel Astra, “Almanya’da 2023 Yılının Kompakt Otomobili” seçildi
- A +
Yorum yaz

İlgili Haberler

Almanya’da Yılın Otomobili Ödülleri’nin bağımsız jürisi, kendi segmentindeki rakiplerini açık ara geride bırakan yeni nesil Astra'yı Almanya'nın en iyi kompakt sınıf otomobili seçti.

 

Opel'den yapılan açıklamaya göre, ilk olarak 2019 yılında gerçekleştirilen Almanya’da Yılın Otomobili Ödülü seçimlerinin bu yıl 5'incisi düzenlendi. Yeni Opel Astra kompakt sınıfta sunduğu üstün sürüş keyfi, ulaşılabilir teknolojileri ve tasarım diliyle 27 otomobil uzmanı ve gazeteciden oluşan jüriyi ikna etmeyi başararak “Almanya’da 2023 Yılının Kompakt Otomobili” ödülünün sahibi oldu.

 

Prestijli ödül, Almanya'nın Bad Dürkheim kentinde düzenlenen bir törenle takdim edildi. 27 üyeden oluşan bağımsız jüri, kompakt, premium, lüks, yeni enerji ve performans olmak üzere 5 kategoride her sınıfın birincisini belirliyor. Yarışmaya katılan adaylar ise fiyat ve bulunabilirlik kriterine göre seçiliyor.

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Opel Almanya Başkanı Andreas Marx, “Yeni nesil Astra, Almanya’da Yılın Kompakt Otomobili Ödülü ile sadece rakiplerine meydan okumakla kalmıyor, aynı zamanda her açıdan kazanan olmak için gereken niteliklere sahip olduğunu da gözler önüne seriyor.” ifadelerini kullandı.

 

GCOTY jüri üyesi Jens Meiners ise, “Yeni Opel Astra, çok yönlü bir araç oluşuyla segmentinde farklılaşıyor. Bu sayede yeni Astra, jürimizi her açıdan ikna etti. Buna tasarım ve sürüş keyfi gibi rakip modelleri geride bıraktığı duygusal kriterler de dahil.' değerlendirmesinde bulundu.

 

- Jüri üyeleri yeni Opel Astra'yı yakından inceledi

Jüri üyeleri, kapsamlı test sürüşleri sırasında yeni Opel Astra'yı yakından inceledi. Sürüş dinamikleri, kullanım özellikleri, konfor ve diğer birçok nokta dikkate alındı. Bunlar kompakt sınıfın en çok satan modelinin güncel neslinin öne çıktığı disiplinler oldu.

 

133 kW/180 HP güç ve 360 Nm tork değeri ile elektrikli Astra plug-in hybrid, dinamik bir sürüş keyfi sunuyor (karma WLTP yakıt tüketimi: 1,1-1,0 litre/100 km, karma CO2 emisyonları 24-23 gr/km). Beş kapılı model ayrıca, 0’dan 100 km/s hıza 7,6 saniyede ulaşıyor. Yeni Astra böylece ilk kez kentsel alanlarda emisyonsuz olarak yol alabiliyor.

 

Bilgi-eğlence sistemlerinin sezgisel kullanımı, yeni HMI arayüzü (İnsan-Makine Arayüzü), ekstra geniş dokunmatik ekrana sahip tamamen dijital Pure Panel kokpit özelliği ve klima gibi temel işlevler, kısa yol düğmeleriyle sağlanıyor.

 

Toplam 168 LED hücreye sahip uyarlanabilir, parlamayan Intelli-Lux LED Pixel Far gibi en ileri teknolojiler, özellikle karanlık ortamlarda daha keyifli ve daha güvenli bir sürüş sağlıyor. Alcantara olarak da sunulan AGR sertifikalı (Sağlıklı Sırtlar Kampanyası e.V.) ergonomik sürücü ve ön yolcu koltuğu ise üst düzey seyahat konforu sunuyor.

Son Güncelleme : 13 Kasım 2022

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo