Peugeot Inception Concept, markanın gelecek modellerine ışık tutacak

Ototeknikveri     14 Kasım 2022 01:32

Peugeot CEO'su Jackson, "Önümüzdeki haftalarda tanıtacağımız Peugeot Inception Concept, marka için yeni tamamen elektrikli model çağını başlatacak. 2030 gibi erken bir tarihte Avrupa'da satılan Peugeot modelleri tamamen elektrikli olacak" dedi.

Peugeot Inception Concept, markanın gelecek modellerine ışık tutacak
- A +
Yorum yaz

İlgili Haberler

Peugeot Inception Concept, markanın gelecek modellerine ışık tutacak.

 

Peugeot'dan yapılan açıklamaya göre, Peugeot'nun elektrikli modellerinin başarısı markanın elektrikli ürün yelpazesini genişletmesi için cesaret veriyor.

 

e-208 ve e-2008, kendi segmentlerinde sene başından bu yana Avrupa'da tamamen elektrikli araç satışlarında birinci ve ikinci sırada yerlerini aldı. Yeni 308 ve 308 SW'nin tamamen elektrikli versiyonları ise 2023'te pazarlara sunulacak. Yüzde 15 daha fazla güce (115 kW) ve yüzde 10,5 artırılmış menzile (400 kilometre) sahip yeni e-208 de gelecek yıl yollara çıkacak. Kendi kendini şarj eden hibrit teknolojisi, 2023 yılında Peugeot SUV 3008 ve SUV 5008 modelleri ile başlayarak tüm Peugeot ürün gamında devreye alınacak.

 

Peugeot'nun şarj edilebilir hibrit modelleri, Paris'te dünya tanıtımı gerçekleştiren yeni Peugeot 408 ile genişledi ve iki versiyon (180 ve 225 hp) olarak sunulacağı duyuruldu.

 

- '2023, Peugeot için elektrikli yılı olacak'

Açıklamada görüşlerine yer verilen Peugeot Üst Yöneticisi (CEO) Linda Jackson, 2023'ün, Peugeot için 'elektrikli yılı' olacağını belirterek, şunları kaydetti:

 

'2023 gibi erken bir tarihte, her Peugeot modeli için bir elektrikli versiyon sunacağız. Ancak biz bunun da ötesini hedefliyoruz. Ayrıca, ürün gamımızı hızla elektriklendirmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki 2 yıl içinde tamamen elektrikli en az 5 modeli pazara sunacağız. Bu, Peugeot'nun 2025 yılında tüm modeller için tamamen elektrikli bir seçenek sunacağı anlamına geliyor. Aynı zamanda, Peugeot'nun tamamen elektrikli araçlar için tasarladığı yeni platformlara dayanan yeni nesil e-Native modellerinin tanıtımları için de hazırlanıyoruz. Önümüzdeki haftalarda tanıtacağımız Peugeot Inception Concept ile ilk adımı atacağız. Aslında ismi her şeyi açıklıyor. Peugeot Inception Concept, Peugeot markası için yeni tamamen elektrikli model çağını başlatacak. 2030 gibi erken bir tarihte Avrupa'da satılan Peugeot modellerinin tamamı, tamamen elektrikli olacak.'

 

Verilen bilgiye göre, Peugeot Inception Concept, Fransız markanın yeni nesil doğuştan elektrikli platformlardan yararlanarak otomobil deneyimini nasıl yeniden icat ettiğini gözler önüne seriyor. Peugeot, iç mekanı baştan sona yeniden tasarlıyor. Yeni nesil Peugeot i-Cockpit sürüş hareketlerini yeniden şekillendirirken, yeni dijital ve fiziksel deneyimler yaratıyor.

 

Peugeot Inception Concept, markanın tasarım dilini bir sonraki seviyeye taşırken, kedi duruşu ve üç pençeli ışık imzası gibi en karakteristik özelliklerini daha da geliştiriyor. Otomotivin geleceğine dair kararlı bir şekilde iyimser bir vizyon sergileyen Peugeot Inception Concept, markanın temel değerleri olan 'göz alıcılık, duygu ve mükemmellik' tanımlamalarını bünyesinde barındırıyor.

 

Marka için yeni bir dönemin başlangıcını simgeleyen Peugeot Inception Concept, markanın yeni nesil modelleriyle ilgili bir ön gösterim niteliğini taşıyor ve Peugeot müşterilerinin gelecek 10 yılda yeni Peugeot otomobillerinde bulacakları özellik ve teknolojilere ışık tutuyor.

Son Güncelleme : 14 Kasım 2022

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo