Toyota'dan "Kızıma İyi Gelecek" kampanyasına destek

Ototeknikveri     29 Kasım 2022 08:30

Kampanya kapsamında Toyota, 9 ila 13 yaş arasında 50 kız çocuğunun HPV aşısını üstlendi.

Toyota'dan "Kızıma İyi Gelecek" kampanyasına destek
- A +
Yorum yaz

İlgili Haberler

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ, kız çocuklarının sağlığını korumak amacıyla Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği ile iş birliğine gitti.

 

Toyota'dan yapılan açıklamaya göre, dünyada kanser türleri içinden aşı ile korunabilecek tek türün rahim ağzı kanseri olduğu gerçeğinden yola çıkılarak Toyota da 'Kızıma İyi Gelecek' aşı kampanyasına destek oldu. Kampanya kapsamında Toyota, 9 ila 13 yaş arasında 50 kız çocuğunun HPV aşısını üstlendi.

 

Toyota ve Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği, iş birliği kapsamında, Dormen Akademi'de eğlenceli bir etkinlik gerçekleştirdi. Moderatör olarak Ayşe Arman'ın yer aldığı etkinlikte, Alya Dormen ile dans atölyesiyle büyük-küçük herkese keyifli dakikalar yaşatıldı.

 

Projenin gönüllü destekçilerinden Gökçe ise sevilen şarkılarını seslendirdi. Etkinlikte Prof. Dr. İlkkan Dünder, HPV aşısı ve rahim ağzı kanseri hakkında bilgiler paylaştı.

 

Kampanyanın daha geniş kitlelere ulaşması hedeflenen etkinlikte, aşının HPV virüsüne karşı yüzde 99,9 koruma sağladığının altı çizildi. Yoğun katılımın olduğu etkinlik, ailelerin gün boyu eğlenceli vakit geçirmesini ve HPV konusunda aydınlanmasını sağladı.

 

Son Güncelleme : 29 Kasım 2022

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo