Honda HR-V Fiyatı Açıklandı

Ototeknikveri     17 Haziran 2016 03:46

Yeni Honda HR-V fiyatı belli oldu. Honda Türkiye'nin yayınladığı HR-V fiyat listesine göre araca ulaşmanın bedeli 89.900 TL'den başlıyor. Honda HR-V fiyatları segmentine göre yüksek oluşu ile dikkat çekiyor.

Honda HR-V Fiyatı Açıklandı

Honda, b-segmenti SUV pazarında Nissan Juke, Opel Mokka, Renault Captur, Peugeot 2008, Fiat 500X, Jeep Renegane, Citroen C4 Cactus, Mazda CX-3 ve Ssangyong Tivoli gibi modellerle mücadele verecek yeni modeli HR-V'nin fiyatlarını açıkladı. 1.5 litrelik i-VTEC benzinli ve 1.6 litre i-DTEC dizel motor seçeneklerine sahip olan HR-V, otomatik şanzımanı sadece 1.5 litrelik benzinli ile sunuyor. Premium, Elegance ve Executive donanım seviyeleri ile sunulan yeni Honda HR-V, 1.5 benzinli manuelde  her üç paket ile alınabilirken, benzinli otomatikte, Elegance ve Executive, dizel seçenekte ise Premium ve Elegance paketleri bulunuyor. Segmentine göre ve geçtiğimiz günlerde açıklanan Almanya fiyatlarına göre bir hayli yüksek olan fiyatları ile dikkat çeken Honda HR-V'ye ulaşmanın bedeli yaklaşık 90 bin TL'den başlıyor. Baz donanım, benzinli ve manuel bir b-SUV için oldukça yüksek olan bu fiyat, diğer seçeneklerde 100 bin TL'yi rahatlıkla aşabiliyor. Benzinli seçeenklerde otomatik şanzıman için 3.000 TL'lik makul bir fark belirleyen Honda Türkiye'nin dizel seçenekte orta donanımda 112 bin TL'ye yaklaşan fiyat sebebiyle üst donanıma yer vermemesi de dikakt çekiyor. 

 

Yeni Honda HR-V fiyat listesi (17.06.2016) Güncel fiyatlara buradan ulaşabilirsiniz.

1.5L PremiumDüz vites1498 ccBenzin89,900 TL
1.5L Elegance (Düz)Düz vites1498 ccBenzin97,900 TL
1.5L Elegance (Otomatik)Otomatik vites1498 ccBenzin100,900 TL
1.5L Executive (Düz)Düz vites1498 ccBenzin104,900 TL
1.5L Executive (Otomatik)Otomatik vites1498 ccBenzin107,900 TL
1.6L PremiumDüz vites1597 ccDizel103,900 TL
1.6L EleganceDüz vites1597 ccDizel111,900 TL

 

HR-V Teknik Özellikleri

Yeni HR-V'de görev yapan 1.5 litrelik i-VTEC ünite ise 130 hp güç çıkışına sahip olacak ve hem 6 kademeli manuel hem de sürekli değişken oranlı CVT şanzıman ile alınabiliyor. 1.5 litrelik i-VTEC motorlu yeni HR-V manuel şanzıman ile 0'dan 100 km/s hıza 10.3 saniyede ivmelenebilmesinin yanında, ortalama 5.6 litrelik tüketim ve 130 gr/km'lik emisyon değerlerine ulaşabiliyor. Aynı motorun CVT şanzımanlı olanı ise, 10.9 saniyede hızlanarak manuel versiyona göre geride kalsa da, 5.2 litrelik tüketim ve 120 gr/km'lik emisyon değerleri ile öne geçiyor. 

 

120 hp güç üreten 1.6 litrelik dizel sadece 6 kademeli manuel şanzıman ile alınabiliyor. 0'dan 100 km/s hıza 10.1 saniyede ivmelenebilecek aracın ortalama tüketim değeri 4.0 litre ve emisyon değeri ise 104 gr/km olarak veriliyor. 

 

HR-V Donanımları

Yeni Honda HR-V’nin giriş seviyesi olan Premium versiyonunda Lastik Basınç İkaz Sistemi, Şehiriçi Aktif Fren Sistemi, Elektrikli Park Freni, Start&Stop Sistemi, bluetooth telefon kiti, hız sabitleyici, otomatik klima ve sihirli katlanan arka koltuklar standart olarak yer alıyor. Elegance ve Executive donanımlardaysa Çarpışma Uyarı Sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi, Trafik İşareti Tanıma Sistemi, Akıllı Hız Limitleyici, 7 inçlik dokunmatik ekranlı Honda CONNECT multimedya sistemi, navigasyon, katlanan yan aynalar, çift bölgeli otomatik klima ve Aktif Uzun Far Kontrol Sistemi standart olarak yer alıyor. Özel bir HR-V’ye sahip olmak isteyenlere Executive seviyesinde anahtarsız giriş sistemi ve çalıştırma düğmesi, ışığa duyarlı otomatik kararan dikiz aynası, geri görüş kamerası, ısıtmalı ön koltuklar, deri-kumaş kaplı koltuklar, gündüz yanan LED farlar, tavan rayları, açılabilir panoramik cam tavan, karartılmış arka camlar ve 17 inçlik jantlar sunuluyor.

Geçtiğimiz günlerde ülkemiz yollarında sevkiyat sırasında görüntülediğimiz yeni Honda HR-V'nin yakında bayilerde yer alması bekleniyor. 

İşte Honda Türkiye tarafından yayınlanan HR-V Türkiye'de bülteni;

 

Yaşama değer katan HR-V Türkiye’de

 

Şık, çok yönlü ve pratik özellikleriyle beklenenden çok daha fazlasını veren Honda HR-V, 89 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

 

Dinamik tasarımıyla dikkat çeken yeni Honda HR-V, 3 farklı donanım, iki farklı motor ve iki farklı şanzıman seçeneğiyle Türkiye’de satılmaya başlandı. Başlangıç seviyesi Premium’da 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilen HR-V’ye 89 bin 900 TL’ye fiyatla sahip olmak mümkün. Yaşamın hiçbir anından ödün vermeyi gerektirmeyen HR-V, tek kapılı bir otomobilin sportif hatlarıyla bir SUV’un kullanışlılığını ve güven veren sağlam yapısını bir arada sunuyor. Yeni Honda HR-V’nin giriş seviyesi olan Premium versiyonunda Lastik Basınç İkaz Sistemi, Şehiriçi Aktif Fren Sistemi, Elektrikli Park Freni, Start&Stop Sistemi, bluetooth telefon kiti, hız sabitleyici, otomatik klima ve sihirli katlanan arka koltuklar standart olarak yer alıyor. Elegance ve Executive donanımlardaysa Çarpışma Uyarı Sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi, Trafik İşareti Tanıma Sistemi, Akıllı Hız Limitleyici, 7 inçlik dokunmatik ekranlı Honda CONNECT multimedya sistemi, navigasyon, katlanan yan aynalar, çift bölgeli otomatik klima ve Aktif Uzun Far Kontrol Sistemi standart olarak yer alıyor. Özel bir HR-V’ye sahip olmak isteyenlere Executive seviyesinde anahtarsız giriş sistemi ve çalıştırma düğmesi, ışığa duyarlı otomatik kararan dikiz aynası, geri görüş kamerası, ısıtmalı ön koltuklar, deri-kumaş kaplı koltuklar, gündüz yanan LED farlar, tavan rayları, açılabilir panoramik cam tavan, karartılmış arka camlar ve 17 inçlik jantlar sunuluyor.

 

Performans ve yakıt ekonomisini birlikte sunan motorlar

Yeni Honda HR-V’de 130 HP gücünde 1.5 i-VTEC benzinli ve 120 HP gücünde 1.6 i-DTEC dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneği yer alıyor. Her iki motor da 6 ileri manuel şanzımanla donatılıyor. Tüm bunlarla birlikte 1.5 i-VTEC motor seçeneği için, sürüş hızına bağlı olarak motoru ideal devirde tutan, sürekli değişken CVT otomatik şanzıman da sunuluyor. 1.6 i-DTEC dizel motor ise sadece 6 ileri manuel şanzımanla birlikte geliyor. Benzinli motor seçeneğinde manuel şanzımanla karma kullanımda 5,6 lt/100 km’lik tüketim değerlerine erişilebilirken otomatik şanzımanda 5,2 lt/100 km’lik tüketime ulaşılabiliyor. Dizel motorla donatılmış yeni HR-V, 4,0 lt/100 km’lik tüketim değerine sahip. Önden çekişli HR-V’nin manuel şanzımanlı versiyonları 192 km/s’lik maksimum hızda seyredebiliyorken CVT otomatik şanzımanlı versiyonlar maksimum 187 km/s’lik hıza çıkabiliyor.

 

HR-V: Küçük SUV pazarına yeni bir yaklaşım

Küçük-SUV pazarına yeni bir yaklaşım kazandıran yeni Honda HR-V, bir SUV kadar güçlü ve bir coupe kadar dinamik ve çekici yapısıyla Crossover segmentine yeni ve benzersiz bir alternatif getiriyor. MPV kadar geniş ve fonksiyonel bir iç mekan sunan bu yapı, tasarım açısından ise SUV gücü ile coupe karizması ve dinamizmini biraraya getiriyor. Yine bu yapı birbirine tamamen zıt iki kavram olan sürüş keyfiyle yakıt verimliliğini aynı potada eriten bir performans sunuyor.

 

Taze ve yenilikçi bir ürün olarak geliştirilen yeni Honda HR-V, aynı zamanda kullanıcıya ve ailelere günlük kullanım kolaylığı da sunuyor. Coupe benzeri bir siluet ortaya koyan yeni Honda HR-V, güçlü burun tasarımı ve kaslı yan gövde detaylarıyla güçlü ve karakteristik bir görünüm ortaya koyarken, tasarıma ve stile önem veren hedef kitlede heyecan uyandırıyor.

 

Honda tasarımcıları sınıf lideri genişlik ve kullanışlılık ile heyecan uyandıran görsel dinamizm ve estetiği bir arada sunan bir iç mekan geliştirmek üzere hareket etti. İç mekan yapısıyla MPV segmentine has genişlik ve kullanışlılık özelliklerini crossover segmentine taşıyan Honda HR-V, aynı zamanda son derece atak ve dinamik bir his uyandırıyor.

 

Ortalama bir sedan ile kıyaslandığında 100 mm kadar daha yüksek olan göz hizası sayesinde güven duygusunu arttıran Honda HR-V, aynı zamanda geniş görüş açısıyla sürüş güvenliğine de katkı sağlıyor. Yüksek zemin ve oturma pozisyonu sayesinde biniş-inişler de kolaylaşıyor.

 

Sihirli koltuklarla bagaj kullanımına yeni bakış açısı

Honda HR-V’nin sunmuş olduğu geniş ve kullanışlı iç mekanı mümkün kılan en önemli unsur ortada konumlandırılan yakıt deposu. Alan verimliliğini arttıran bu yenilikçi çözümde yassı yakıt deposu ön koltukların altında konumlandırılıyor. Böylece arka koltukların altında alan yaratılıyor. Bu alan çoğu Honda modelinde de kullanılan Honda’nın Sihirli Koltuklarını yerleştirme imkanı sunuyor.

 

Sihirli Koltuklar sayesinde 60:40 oranında iki parça halinde katlanan arka koltuklar farklı kullanım imkanları ve bununla birlikte son derece fonksiyonel bir iç mekan sunuyor. Standart oturma düzeni dışında Sihirli Koltuklarla üç farklı kullanım düzeni oluşturmak mümkün.

 

Bunlardan ilkinde arka koltuk sırtlıkları öne doğru katlanırken oturma minderleri aşağıya doğru alçalıyor. Böylece 1.845 mm uzunluğunda tamamen düz bir yükleme zemini elde edilebiliyor. Bir diğer kullanım düzeninde arka koltuk oturma minderleri sırtlığa doğru yukarıya kalkarak sabitleniyor. Böylece ön koltukların arkasında yüksek nesneleri taşımak üzere 1.240 mm yüksekliğinde boş bir alan elde edilmiş oluyor. Üçüncü ve son düzende arka koltuk sırtlıkları dışında ön yolcu koltuğunun sırtlığı da katlanıyor. Bu ise 2.445 mm uzunluğunda bir yükleme zemini kullanıma sunuyor.

Son Güncelleme : 17 Haziran 2016

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user
  • User

    cemil cemil vw tiguan tredline hem daha ucuz hemde çok daha fazla donamımlı honda bu arabayı marslılara mı satacak bu fiyata

    17 06 2016 10:49 Yanıtla Beğen (0) Şikayet Et

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo