Hyundai Tucson'da Yeni Seçenek

Ototeknikveri     10 Temmuz 2016 04:17

Ülkemizde SUV segmentinde ilgi gören modellerden biri olmayı başaran Hyundai Tucson, artık turbo benzinli seçeneğinde 4x2 sürüş sistemi alternatifini de sunuyor.

Hyundai Tucson'da Yeni Seçenek

Hyundai'nin küçük hacimli dizel motoru olmamasına karşın ülkemizde yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran modeli Tucson, bir yeni motor-şanzıman-çekiş sistemi alternatifine daha kavuşuyor. 177 hp güç üreten 1.6 litrelik turbo motor seçeneği olan T-GDI'i sadece 4x4 çekiş sistemi ve DCT otomatik şanzıman ile birlikte sunan Hyundai Tucson, artık 4x2 T-GDI DCT seçeneğine de kavuştu. 97.050’den başlayan fiyatlarla sunulmaya başlanan Hyundai Tucson 4x2 T-GDI DCT, Style, Elite ve Elite Plus donanım seviyeleri ile sunuluyor.  Hyundai Tucson 4x2 T-GDI DCT, dört tekerlekten çekiş sistemine sahip kardeşi  Hyundai Tucson 4x4 T-GDI DCT'den 4.000 TL daha uygun bir fiyat etiketine sahip olmasının yanında daha düşük (ortalamada 0.4 litre/100 km) tüketim değerlerine erişebilmesi ile öne çıkıyor. 

Hyundai Türkiye, bu motor yeniliğinin haricinde, Tucson'u da yeni Elantra’dan sonra 7 yıl / 80.000 km garanti seçeneği ile sunulmaya başlıyor. 7 yıllık garanti süresi uzun gibi görünse de 80 bin km ile sınırlı olması, 3 yıl/100 bin km vb. şekilde garanti sunan diğer markalara göre avantaj mı yoksa dezavantaj mı getiriyor kafalarda soru işaretlerine neden oluyor. 

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, 4x2 yeni versiyon ve 7 yıl garanti seçeneğiyle ilgili olarak, “SUV-C segmentine fiyat avantajıyla ulaşmak isteyen ancak güç ve konfor beklentisi yüksek olan müşterilerimizi hedef alan Tucson 4x2 DCT kombinasyonumuzun özellikle Style ve Elite donanım seviyeleriyle rakiplerine karşı güçlü birer alternatif olacağına inanıyoruz. Tucson modelimizde de sunmaya başladığımız 7 yıl / 80.000 km garanti ise ürünlerimize olan güvenimizin bir kanıtı. Çünkü biz müşteri memnuniyetinde her zaman 1 numara olmayı hedefliyoruz. Bu alandaki çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor” dedi.

 

Son Güncelleme : 10 Temmuz 2016

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo