Mazda Yeni Nesil CX-5’i Test Ediyor

Ototeknikveri     15 Eylül 2016 11:31

Mazda ikinci nesil CX-5 SUV’yi çıkartmaya hazırlanıyor. Model bu yılki Los Angeles Otomobil Fuarı'nda sergilenebilir.

Mazda Yeni Nesil CX-5’i Test Ediyor

Tamamen yenilenecek Mazda CX-5 SUV’nin bu yılki Los Angeles Otomobil Fuarı'nda sergilenmesi bekleniyor. O zamana kadar mühendisler crossover modelin prototipi üzerinde çalışmaya devam edecek. Yeni nesil ilk önce eskisi ile benzer görünüyor ancak yakından bakıldığında pek çok farklılık görülüyor. Bunu Mazda CX-5’i yenilemiş ancak kaporta boyutlarına fazla dokunmamış şeklinde açıklayabiliriz. Kaputun şekli yenilenmiş ve öne doğru daha fazla eğim verilmiş. Ön panjur önemli ölçüde yenilenmiş, kenarlarına Mazda2’de de görülen ve bir çift kanata benzeyen krom süsleme yapılmış. Fotoğraflarda bu krom kısım görülmüyor çünkü üzeri bantla kapatılmış ancak şekli prototipin kamuflajının altından belli oluyor.

 

Otomobilin farları piyasadaki modelden tamamen farklı. Farlar öncekinden daha ince. Kamuflaj nedeniyle fotoğraflarda farların şekilleri belli olmuyor ancak köşeli şekil verildiği ve ön kısmın agresif stilinin böylece pekiştirileceği düşünülüyor. CX-5’in profili kamuflaj nedeniyle şeklini belli etmiyor ancak arka pencerenin C sütunlarına entegre edildiğini ve büyük oranda değiştirilmiş kapıların siluetini görebiliyoruz. 

 

Arkada, CX-5 yeni stop lambalarına sahip. Lambaların ne kadar çok kamuflajlandığına bakılırsa üretim versiyonu oldukları anlaşılabilir. Arka kısımda ciddi bir değişiklik yok ancak ufak tefek değişiklikler de kamuflajla gizlenmiş. Arka tamponda ikili egzoz boruları bulunmaya devam ediyor. Bu tüm motor seçenekleri için standart bir özellik değil ancak üst seviye motorlarda bulunuyor.

 

İç kabin de kamuflajlı olduğu için burada sadece otomatik vites, Mazda’nın multimedya ekranı ve önceki modelden devam eden klima kontrol modülünün bulunduğunu biliyoruz. Gösterge panelinde analog saatler devam ediyor, yanlarında ise küçük bir dijital ekran var.

Son Güncelleme : 15 Eylül 2016

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

DİĞER HABERLER

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo