Opel’den yeni kompakt crossover: Grandland X

Ototeknikveri     17 Kasım 2016 11:54

Opel X ailesine yeni üye geldi, Opel Grandland X, MOKKA X ve Crossland X'e katıldı.

Opel’den yeni kompakt crossover: Grandland X

Yeni Opel Grandland X, Opel Crossland X'in ağabeyi diyebiliriz. İki yeni crossover model de 2017'de piyasaya sürülecek ve SUV karizmasını yüksek sürüş dinamiği ile birleştirecek. Grandland X, dayanılmaz off-road cazibesi, yükseltilmiş oturma konumu, geniş ve çok yönlü görüş açısı, kolay giriş/çıkış ve bagaj için bol alan ile günümüzün aktif yaşam biçimine mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor. Stil, sağlamlığı zerafetle akıllıca birleştiriyor ve iç tasarım konsepti, yüksek bir pratiklik ile eşleştirilen bol konfor sunuyor. Grandland X, Opel’in popüler kompakt sınıfı seçeneklerini arttıracak, 2016 yılının otomobili seçilen Astra’ya ve yeni piyasaya çıkan yedi koltuklu Zafira’ya katılacak.

 

Opel Pazarlama Yöneticisi Tina Müller yeni model için "Opel Grandland X, hem kentsel hem de kırsal çevrede yeni şeyler keşfetmeye hazırlanan maceracı ruhlara hitap ediyor. Yeni crossover modelimiz harika görünüyor ve yarattığı heyecan ile Opel markasına yeni müşteriler kazandıracak" dedi.

 

Grandland X, 2016'dan 2020'ye kadar 29 yeni modelin piyasaya çıkacağı Opel’in kapsamlı ürün atağının bir parçası. Yeni CUV talep patlaması yaşanan bir pazara girecek: 2007-2017 yılları arasındaki on yıllık sürede SUV ve CUV'lerin Avrupa'daki satılan tüm yeni araçlar arasındaki payı yüzde yediden yüzde 20'ye yükseldi. Opel Crossland X ve Opel Grandland X bu büyümeyi devam ettirecek.

 

Opel Crossland X, 2017'nin ilk yarısında B segmentine girecek. B segmenti, Opel'in kompakt SUV'si olan MOKKA X'in halihazırda 600.000'den fazla kez satıldığı bir segment. Opel Grandland X ise, 2017 sonbaharında kardeş modellerinin bir üstünde konumlanacak. Avrupa'da satılan her beşinci yeni otomobil, kompakt sınıfa ait.

Son Güncelleme : 18 Kasım 2016

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo