Skoda Octaiva16tdi Mi Golf 7 Mi

Soran : ahmet uçar
10.29.2016

merhabalar. yılda 10bin km civarı km yapıyorum. aracı istanbul içi kısa mesafelerde kullanıyorum. yakıt ve güç benim için önemli. fabrika verileri gerçeği yansıtmıyor hiç. şuan 1.2 tsı golf7 dsg kullanıyorum. şehir içi8.5lt civarı yakıyorum. bundan dolayı daha az yakan tdı motora geçmelimiyim. bir de octaiva golf 7 ye göre nasıldır. aracı değiştirmişken hacimi de büyütmek mantıklı olur mu? skoda kalitesine güvenmeli miyim ve dizel tercihim doğru olur mu? teşekkürler şimdiden...

Cevaplayan : Uzm. Oto Teknik Veri
10.29.2016

Merhabalar Sayın Ahmet Uçar

 

Fabrika verilerinin gerçek verilerle arasında bütyük oranda sapma olduğu artık aşikar. Bir çok firma yakında gerçek tüketim verilerini yayınlamayı hedefliyor.

 

Sorunuza gelecek olursak; tercih edeceğiniz dizel modelde şehir içinde yaklaşık 6 -6.5 litre yakıt tüketecektir. Kullanmış olduğunuz model ülkemizde ikinci el değerini koruma konusunda en başarılı araçlardan biri olduğundan satış sırasında büyük bir kayıp yaşamazsınız, ancak yine de belirli bir maliyet ortaya çıkacak.

 

Açıkçası ben yeniden Golf alacak olsam 1.2 TSI'den vazgeçmem, ancak Octavia tercih edecekseniz durum değişir. İç hacim olarak segmentinin en başarılı modellerinden biri, artık marka algısı da iyi bir noktaya geliyor. Kalite olarak VW'e kadar olmasa da çok yakın ve segmentine göre başarılı. Bence çok düşünmeden tercih edilebilecek bir model. Bu arada makyajlı modeller gelecek buna dikakt etmenizi öneririrm.

 

Benim size önerim hacimi büyütmeye karar verdiyseniz bu arada dizele de geçin. Eğer Golf'e devam edecekseniz yılda 10 bin km için 1.2 TSI'nin sizi çok üzeceğini düşünmüyorum. 

 

Saygılarımla

ÜYELERİMİZDEN YORUMLAR

default_user
  • User

    Misafir61817 çok haklısınız, eğer araçta yük çok ise dizel hem ekonomik hemde konforlu olur, yüksek torktan dolayı. tek eksik çok sert plastik her yeri, kapı kolu bile çok kötü.

    02 05 2017 02:11 Yanıtla Beğen (0) Şikayet Et

DİĞER SORULAR

Popüler Haberler

UZMANDAN CEVAPLAR

Logo
Şifremi Unuttum
Logo